Йордан Петров и Владислав Михайлов със сребро от щафетния маратон в София

вторник, 08 септември 2020 121

Състезателите на ЛАК “Атлетик-90“гр. Луковит – Йордан Петров и Владислав Михайлов, се окичиха със сребърни медали в „София Екиден Маратон“.

Шестото издание на щафетния маратон се проведе на 6 септември 2020 г. из централните улици на столицата със старт-финал пред Националния стадион „Васил Левски“. Петров и Михайлов завоюваха второто място в свободно смесената щафета (петима мъже и една жена), заедно с Анна Стоева, Иван Иванов, Валентин Вълков и Румен Стаматов.

Предния ден – 5 септември, отново щафета донесе бронз на Йордан Петров. В „Пазарджик Рън“ той се класира на почетното трето място в щафетното бягане, заедно с Валентин Вълканов и Иван Иванов.

На 7 септември Йордан Петров финишира на шесто място в традиционния крос „Ванко Дяков“ – маратон по 13,800 км трасе между Хасково и Димитровград.