Поредни успехи за луковитските атлети

вторник, 14 май 2019 52

Състезателите на ЛАК „Атлетик-90“ гр. Луковит – Владислав Михайлов (юноши), Йордан Петров (мъже) и Георги Георгиев (мъже), влизат в състава на националния отбор, който ще представи България на Балканския шампионат по планинско бягане в Румъния. Това определи представянето им в Националния шампионат по планинско бягане, който същевременно бе и квалификация за Балканиадата. В държавното първенство, провело се в Тетевен на 8 май, Михайлов спечели сребърен медал на 5 000 м при юноши старша възраст, а Петров и Георгиев финишираха съответно на пето и шесто място при мъжете на 10 000 м.

На следващия ден – 9 май, луковитските атлети взеха участие във второто издание на Международния  „Гергьовденски пробег – Паметник 2019“ в Цариброд (Сърбия). Състезанието се провежда в памет на загиналите българи и сърби в Сръбско-българската война 1885 г.  При мъжете на 3 300 м Радослав Тодоров спечели златен медал и постави рекорд на трасето. Йордан Петров и Владислав Михайлов завършиха на четвърто и пето място.