ЛУКОВИТСКИТЕ АТЛЕТИ С ПОРЕДНИ МЕДАЛИ

четвъртък, 12 септември 2019 114

На 6 септември състезатели на ЛАТ „Атлетик-90“ гр. Луковит взеха участие в „София Екиден (щафетен) маратон“ в чест на Съединението на Княжество България с Източна Румелия. Стартът бе даден пред Националния стадион „Васил Левски“. Съгласно щафетния принцип всеки отбор включваше по шестима бегачи, които сумарно трябваше да изминат класическата дистанция от 42,195 км.

В смесената щафета (мъже и жени) Владислав Михайлов беше в отбора E-Lemon-Atros, който спечели първото място. В щафетата при мъжете Йордан Петров участва в отбора на „Маратон Пловдив“, който също стана победител.

На празника Рождество Богородично – 8 септември, луковитски атлети се включиха и в традиционното планинско бягане по екопътеката в местността Манастира при храм „Света Богородица“ над село Осиковица. При мъжете на 2 км Георги Георгиев спечели златен медал, Митко Деянов – сребърен, а Илиян Петров - бронзов. В същата дистанция при жените Марияна Мутафова завоюва бронз.