ИЗЛОЖБА НА УЧЕНИЧЕСКИ ТВОРБИ МОЖЕ ДА БЪДЕ ПОСЕТЕНА В ЛУКОВИТСКОТО ЧИТАЛИЩЕ

понеделник, 10 юни 2024 139

През настоящия месец юни жителите и гостите на град Луковит имат възможност да разгледат изложба на ученическо творчество във фоайето на Народно читалище „Съзнание 1895“.

Художествените творби са отличени в четвъртото издание на конкурса „Детство мое – реално и вълшебно“, който се организира от Основно училище „Св. св. Кирил и Методий“ с. Бежаново, под патронажа на кмета на Община Луковит Иван Грънчаров и председателя на Общински съвет Луковит д-р Данаил Динков.

Конкурсът се провежда в четири категории – детска рисунка, компютърна рисунка, есе и презентация. Той има за цел да насърчи творческата изява на децата и личната им позиция в областта на изобразителното изкуство, художественото слово и дигиталното изкуство. Посветен е на 24 май и патронния празник на основното училище в Бежаново.

НАГРАДЕНИ УЧАСТНИЦИ

ДЕТСКА РИСУНКА – първа възрастова група
Първо място – Филиз Юксел Ибишева, 1 клас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Бежаново
Второ място – Ая Асенова Асенова, 2 клас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Бежаново
Трето място – Алис Красимирова Атанасова, 2 клас, ОУ „Васил Левски“ с. Торос
Поощрителна награда – Михаела Емилова Маринова, 3 клас, ОУ „Васил Левски“ с. Торос
Поощрителна награда – Андреа Михайлова Андонова, 1 клас, ОУ „Васил Левски“ с. Торос

ДЕТСКА РИСУНКА – втора възрастова група
Първо място – Йоана Данаилова Иванова, 4 клас, ОбУ „Неофит Рилски“ с. Дерманци
Второ място – Айлин Сашева Михайлова, 4 клас, ОбУ „Неофит Рилски“ с. Дерманци
Трето място – Красимира Дафинкова Борисова, 3 клас, НУ „Инж. Г. Ив. Вълков“ гр. Луковит
Поощрителна награда – Албена Велева Панчева, 4 клас, НУ „Инж. Г. Ив. Вълков“ гр. Луковит
Поощрителна награда – Милена Стефанова Данаилова, 4 клас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Бежаново

ДЕТСКА РИСУНКА – трета възрастова група
Първо място – Богиня Петрова Панчева, 8 клас, СУ „Алеко Константинов“ гр. Луковит
Второ място – Преслава Милчева Йоткова, 7 клас, ОУ „Васил Левски“ с. Торос
Трето място – Пастриана Бориславова Тодорова, 6 клас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Бежаново
Поощрителна награда – Васил Митков Галинов, 5 клас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Бежаново
Поощрителна награда – Ружка Асенова Асенова, 6 клас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Бежаново

ЕСЕ – първа възрастова група
Първо място – Миглена Радославова Иванова, 6 клас, СУ „Алеко Константинов“ гр. Луковит
Второ място – Натали Иванова Туманова, 6 клас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Бежаново
Трето място – Анатоли Димитров Бориславов, 7 клас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Бежаново
Поощрителна награда – Виктория Симеонова Дончева, 6 клас, СУ „Алеко Константинов“ гр. Луковит
Поощрителна награда – Веселина Пламенова Веселинова, 6 клас, СУ „Алеко Константинов“ гр. Луковит
Поощрителна награда – Дея Пламенова Василева, 7 клас, СУ „Алеко Константинов“ гр. Луковит
Поощрителна награда – Катя Асенова Асенова, 7 клас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Бежаново
Поощрителна награда – Преслава Милчева Йоткова, 7 клас, ОУ „Васил Левски“ с. Торос

ЕСЕ – втора възрастова група
Първо място – Стефан Росенов Колев, 9 клас, СУ „Алеко Константинов“ гр. Луковит
Второ място – Светозара Младенова Цветанова, 8 клас, СУ „Алеко Константинов“ гр. Луковит
Трето място – Богиня Петрова Панчева, 8 клас, СУ „Алеко Константинов“ гр. Луковит
Поощрителна награда – Анета Симеонова Орлинова, 8 клас, СУ „Алеко Константинов“ гр. Луковит
Поощрителна награда – Натали Иларионова Иванова, 9 клас, СУ „Алеко Константинов“ гр. Луковит

КОМПЮТЪРНА РИСУНКА – първа възрастова група
Първо място – Сашо Лилянов Ивов, 4 клас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Бежаново
Второ място – Мартин Сабриев Антонов, 3 клас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Бежаново

КОМПЮТЪРНА РИСУНКА – втора възрастова група
Първо място – Анатоли Димитров Бориславов, 7 клас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Бежаново
Второ място – Мехмед Сабриев Антонов, 5 клас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Бежаново
Трето място – Катя Асенова Асенова, 7 клас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Бежаново
Поощрителна награда – Ива Венциславова Ивова, 6 клас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ с. Бежаново

ПРЕЗЕНТАЦИЯ – първа възрастова група
Първо място – Преслава Милчева Йоткова, 7 клас, ОУ „Васил Левски“ с. Торос


Споделете:

Свалете в PDF
https://www.livechatalternative.com/