БРОНЗ ЗА ПАВЕЛ ЗДРАВКОВ ОТ НАЦИОНАЛНИЯ ШАМПИОНАТ В ЗАЛА

четвъртък, 25 януари 2024 565

Състезатели на ЛАК „Атлетик-90“ гр. Луковит взеха участие в Националния шампионат по лека атлетика в зала за юноши и девойки под 20 години.

Надпреварата се проведе на 20 и 21 януари 2024 г. в зала „Асикс Арена“ гр. София.

Павел Здравков постигна третото най-добро време и завоюва бронзов медал при юношите на 3000 метра. В дистанция 1500 метра Здравков се класира на осмо място.

При девойките Елена Здравкова финишира шеста на 3000 метра и седма на 1500 метра.

Луковитските атлети се представиха и в щафетата - 4 х 400 м. В двата състава се включиха Ангел Дарандашев, Матей Симеонов, Ивайло Стоев, Павел Здравков и съответно – Николета Табакова, Вяра Милчева, София Петрова, Елена Здравкова. Юношите завършиха на дванадесето, а девойките – на тринадесето място.